Skip links

Hermhaus’un size özel ürettiği ürünlere mekanınızda yer verdiğiniz için teşekkür ederiz.

Sevgiyle ve tutkuyla  tasarlayıp üretip satışını sağladığımız ürünlerimizin mekanlara evlere yayılması bizi mutlu eden bir deneyim. Satın almış olduğunuz ürüne ödediğiniz miktarın sonuna kadar hak edilmesini ve yoğun kullanımda oluşabilecek hasarlarla ilgili sizi bilgilendirmek isteriz. Burayı bir kullanım kılavuzu, rehber veya  garanti  belgesi olarak düşünebilirsiniz.

Üretim

Hermhaus olarak butik üretim yapıyor her ürünü atölyelerimizde tek tek elde üretiyoruz.Ürünlerin üzerinde ufak farklılıklar olması el yapımı olmasından kaynaklanan, ürünün doğasında var olan bir durumdur ve hata olarak düşünülmemelidir .Her ürünümüzü en üst kalite malzemelerle ,birinci sınıf bir işçilikle üretiyor ve uzun ömürlü olmasını amaçladığımız için sağlamlığa çok özen gösteriyoruz.Yine de bazı ürünlerimizin kullanımı yapısı gereği çok hassastır.

1.  CİLA VE AHŞAPLAR

Parlak sehpalarımızda highgloss akrilik lake kullanıyoruz .Parlak lake ve vernik bitişleri şuan piyasada bulabileceğimiz dayanımı en yüksek parlak lake özel bir teknikle üretiliyor. Ayaklarında tornalanmış masif ahşap kullanılıyor.

Buna rağmen parlak lake kullanımı her zaman hassas, kimyasal tepkimeye ve çizilmeye açıktır. Özellikle ağır içerikli temizleyici malzemeler sehpa yüzeyinin dalgalanmasına ve matlaşmasına sebep verir . Bazı ojelerin ve asetonların ayrıca dezenfektanların kalıcı hasarlar oluşturabildiği gözlemlenmiştir .Nemli duru yumuşak bir bez ile temizliği önerilir.

Masif ürünlerimizde ağacın yaşayan bir malzeme olması gereği çıkan desen ve dokular farklılık gösterir. Üzerinde doğal yağlar ve koruyucu cilalar kullanıyoruz. Hasar gördüğü takdirde veya zaman içerisinde aşınmalardan dolayı üzerinde zımparalama ve bakım amaçlı yağlama işlemi yapılmaya devam edilebilir. Dolaplarımızda bize özel bir üterim tekniği olan taş dokusunda bir lake kaplama yapıyoruz. Bu lake boyama işlemi ve üzerindeki taş dokusu ustalarımız tarafından adeta resim yapar gibi tek tek  elde yapılır doku farklılıkları oluşması normal algılanmalıdır.

2. DÖŞEMELİ ÜRÜNLER

Döşemeli ürünlerimizde farklı çeşitlerde kumaşlar kullanıyoruz. En çok kullanılan teddy ,kadife ve keten dokulu kumaşlarımızda yıkama özelliği bulunmamaktadır.Doğal hissiyatı ve rahatlığı önemsediğimiz için polyester ipliği üst katta kullanılan ama kullanımı silimi daha rahat fakat oturumu rahatsız kumaşları tercih etmiyoruz. Bazı ürünlerimizde yerli üreticilerden geleneksel el dokuması doğal kumaşlar ,bazı ürünlerimizde de italyadan özel getirttiğimiz kadifeler kullanılıyor. Duru beyaz sabunlu bez ile silinmesi veya kuru temizleme yapılması önerilir .

3. ÜRÜNDE HASAR OLUŞTU NE YAPMALIYIM ?

Oluşabilecek ahşap ve döşemeli ürün hasarlarında gönderi ve tadilat maliyeti karşılığında kâr amacı gütmeksizin  ve zaman sınırı olmaksızın yardımcı oluyoruz.Her zaman bize ulaşabilirsiniz.

SİPARİŞLER ve GÖNDERİM

Siparişleriniz ile ilgili bilgileri müşteri panelinizden takip edebilirsiniz yada hello@hermhaus.com adresinden bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Tüm kartlar ile ödeme yapabilirsiniz. Farklı ödeme yöntemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Siparişlerimiz kişiye özel hazırlanmaktadır ,değişikli ve iptal gibi durumlarda gönderim aşamasında geçmemiş ise hello@hermhaus.com adresinden  bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

TESLİMAT VE KARGO

Siparişleriniz size özel hazırlanmaktadır. Bu nedenle 15 iş günü teslimat süremiz vardır. Adresinize ve aldığınız ürüne bağlı olarak lojistik veya kargo ile teslimat sağlanacaktır.Ebatlı ürünlerin teslimatları için randevulu teslimat sistemimiz vardır.Tüm siparişleriniz tek seferde teslim edilecektir.

Tüm Türkiye için teslimat sağlamaktayız fakat ücretsiz teslimatı, İstanbul içerisinde ve kargolanabilir ürünlerde yapabiliyoruz. Ürünlerimizin hassasiyetinden dolayı diğer teslimat opsiyonları için lütfen bizlerle iletişime geçiniz. Belli bir kg/desi üstündeki ürünler sadece Türkiye kapsamında satılmaktadır. Ürün detay sayfasında belirlenen yurtdışına gönderilen hariç ürünlerin yurtiçi satışı yapılmaktadır.

Yurtiçi gönderimlerde Yurtiçi Kargo ve UPS ile çalışmaktayız. Dilediğiniz firmayı ödeme sayfasında seçebilirsiniz. Yurtdışı gönderimlerde ise DHL ve TNT firmalarından YÜKLÜ SİPARİŞLERDE lojistik firmalarından özel teklif ve hizmet almaktayız