fbpx
Skip links

Nasıl Başladık?

Yıllardır mobilya ve tasarım sektöründe olan tecrübelerimizi birleştirerek herm.haus’u kurmaya karar verdik. Her zaman hayalimiz olan markayı yaratmanın öncesinde, her ikimiz de sektörün birçok alanını deneyimledik ve bu bilgileri toparlayarak güçlü ve yenilikçi bir iş ortaya koymayı hedefledik.Bu sektöre adım atmadan çok daha öncesinde sanat ve tasarımla iç içe seneler geçirdiğimiz ve endüstriyel tasarım üzerine aldığımız eğitim ve tecrübemizi bu alanda yoğunlaştırmak istedik. Bu nedenle hayalimiz, özel tasarlanan ve kullanılan, yani hayatın içerisinde yer alan ürünler üretiyor olmaktı. Biz akımlara bağlı kalmadan ancak birçok akımdan ilham alarak kendi kimliği olan zamansız ürünler tasarlıyoruz.

123

Nasıl Çalışıyoruz?

Güncel ve klasik sanat akımlarından, malzemelerden, bazen sadece bir geometrik formdan, bazen bir üretim tekniğinden yola çıktığımız oluyor.Bazen bir ressamın tablosu bizi heyecanlandırıyor ve bir mobilya fikri haline dönüşüp gelişebiliyor.

Brainstorming’in ardından tasarımlarımızı el çizimleriyle ortaya çıkarıyor, ardından 3d’ye aktarıp üreticilerimizle fikir alışverişi yapıyoruz. Tasarım, tüm ekipler tarafından onaylandığında üretime giriyoruz. Prototipler hazırlanıyor,üzerinden son revizeler konuşulup nihai ürün haline getiririliyor.

Hem güçlü bir duruşu olan bağımsız, hem de samimiyeti ve diyaloğu olan ürünler ortaya çıkarmak, bunu da uzun ömürlü kaliteli ürünlerle birleştirmek bizi her gün mutlu hissettiren ve canlı tutan bir deneyim. Her biri için özenle çalıştığımız tasarımlarımızla kurduğumuz bağı, Hermhaus adı altında insanlarla da paylaşmak için yeni bir yol, yeni bir duyu olarak görüyoruz.